1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

HİZMETLER

Bina Cephe Mantolama binaların duvar, kolon, kiriş bölümlerinin Polistren levhalar kullanılarak yalıtılması için geliştirilen bir sistemdir.

Bu çözümde kullanılan bileşenler doğru nitelikte seçilmiş Polistren ısı yalıtım levhaları, levhaların yüzeye ankrajlanmasını sağlayan özel dübeller, yine levhaların yüzeye yapışmasını sağlayıcı özel yapıştırma harcı ve ısı yalıtımına özel sıva harcı, sıva aderansını arttıran sıva filesi, boşluklarda kullanılmak üzere tasarlanmış alüminyum profillerden oluşmaktadır.

Isı yalıtım levhaları, arka yüzeyi pürüzlendirilmiş ve oluklu/delikli, ön yüzeyi sıva uygulamaları için geliştirilmiş özel pürüzlü, bünyesine su almayan, boyutsal stabilitesi mükemmel, yayıncılık testleri yapılmış, B1 sınıfı zor alev alabilen Polistren ısı yalıtım malzemeleridir.

Yapıştırma harçları, çok iyi yapıştırma niteliği olan sıcağa ve dona karşı dayanıklı, su ile karıştırılarak hazırlanan malzemedir.

Sıva harçları, sentetik katkılarla kalitesi arttırılmış, uzun düzeltilebilme süresi olan, yağmur darbelerine, sıcağa ve dona karşı dayanıklı, su ile karıştırılarak hazırlanan malzemedir.

Sıva filesi, min. 145 gr/m2 ağırlığında alkalilere ve kimyasallara dayanıklı cam elyafı malzemedir.

Dübel, ısı yalıtım levhalarının cephe yüzeyine tesbitini yapmak için kullanılan 9 ve 11 cm boyunda çivili bağlantı elemanıdır.

Köşe profili, bina köşeleri ve pencere köşelerini koruma amaçlı kullanılan yüzeyleri delikli alüminyum köşebentlerdir

BİNA CEPHE MANTOLAMA KATMANLARI

 1. Duvar dış yüzeyi
 2. Yapıştırma harcı
 3. Isı yalıtım levhası
 4. Dübel
 5. Sıva (min. 2 mm.)
 6. Sıva donatısı file
 7. Sıva (min. 2 mm.)
 8. Dış cephe boyası

AVANTAJLARI :

 • Isıtma ve soğutma giderlerinde % 50’ye varan tasarruf sağlar.
 • Yeni binalarda veya yenilenen ısıtma tesisatları daha düşük kapasiteli kurulabileceğinden ilk yatırım maliyeti düşük olur.
 • Sağlıklı ve nefes alan bina fiziğine uygun bir dış cephe sunar.
 • Daha az yakıt tüketimi sayesinde hava kirliliğinin önlenmesine katkı sağlar.
 • Dıştan yalıtım uygulamaları yoğunlaşmanın bina dış yüzeyinde olmasını sağlayarak rutubetsiz ve konforlu bir mekan sunar.
 • Duvar iç sıcaklığının, oda sıcaklığına yakın olması sayesinde hava hareketini ortadan kaldırır, yüzey bozulması, sıva ve boya dökülmelerini engeller.
 • Isı yalıtım levhaları sık sık yenilenme gerektirmez. Bina ömrü boyunca ısı yalıtım değerini korur.
 • Bina Cephe Mantolama , eski veya yeni her türlü yapılarda ilave bir önlem almadan rahatlıkla kullanılabilir. Bina dış kabuğu sıcak tarafta kalacağından bakım ve onarım masrafları azalır.
 • Bina ömrü uzar. Eski binaların yüzeyindeki uygulamalar binaya yeni bir görünüm verir.
 • Binayı dışarıdan komple sardığı için ısı kaçaklarını önler.
 • Rutubetsiz, homojen ısı dağılımına sahip konforlu yaşam koşulları sağlar.